czwartek, 24 listopada 2016

David Cain - warsztat: "Kawałek matematycznej refleksji po 25 latach!" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Kawałek matematycznej refleksji po 25 latach!
Prowadzący zajęcia: David Cain
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: W jaki sposób możemy odkrywać co dzieci wiedzą? W jaki sposób możemy odkrywać co oni mogą zrobić z tym, co oni wiedzą? W jaki sposób możemy zobaczyć, że oni rozumieją co oni robią z tym, co oni wiedzą? Może podręcznik, zeszyt ćwiczeń i dziennik nie dają nam odpowiedzi na te pytania! Będziemy pracowali na jednym problemie matematycznym a potem będzie wideo. Obejrzymy w jaki sposób dzieci pracują na tym samym problemie.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 90 min

David Cain o sobie: Jestem matematykiem i muzykiem. Byłem od samego początku SNMu i jeszcze jestem! Cały czas pracuję z wiarą, że wykorzystywanie podręczników w klasie jest nieefektywne – a nawet destruktywne! Jestem szczęśliwym emerytem i dla przyjemności pracuję w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Zgierzu.