poniedziałek, 28 listopada 2016

Karol Sieńkowski - warsztat: "Programowanie robotów, czyli po co matematyka informatykowi?" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Programowanie robotów, czyli po co matematyka informatykowi?
Imiona i nazwiska osób współprowadzących zajęcia: Karol Sieńkowski
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne
Streszczenie zajęć: Podczas zajęć uczestnicy zaprogramują robota, by ten wykonał określone zadania. Jak będzie się można przekonać wiele poleceń sterujących robotem ma związek z matematyką. Robota programuje się w sposób wizualny za pomocą tzw. klocków-bez pisania kodu:). Do dyspozycji uczestników będzie 10 robotów, możliwa jest praca w 2 osobowych grupach.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Karol Sieńkowski o sobie: Nauczyciel przedmiotów przyrodniczych w Zespole Szkolnym w Cegłowie. Od kilku lat zajmuje się popularyzacją sorobanu w Polsce. Ukończył japoński kurs sorobanu w szkole Ishido Soroban. Jest autorem książek popularyzujących matematykę: "Przygoda z niemożliwymi kształtami" oraz "Sprawnie liczę na sorobanie". Zainicjował Mistrzostwa Polski w Obliczeniach na sorobanie, które od 3 lat odbywają się w Cegłowie. Prowadzi stronę popularyzującą japońskie liczydło www.akademiasorobanu.pl. Od 2 lat zajmuje się także popularyzacją zajęć z robotyki z naciskiem na aspekty matematyczne w oparciu o australijskie roboty. Nawiązał współpracę z twórcami robotów. Jest autorem polskiego tłumaczenia interfejsu programistycznego robotów. Jego uczniowie w ramach projektu edukacyjnego przetłumaczyli na język polski 3 ebooki poświęcone programowaniu robotów.

Więcej informacji o konferencji

Zgłoś swój warsztat i uzyskaj zniżkę w opłacie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz