sobota, 5 listopada 2016

Teresa Żodziewska i Marta Kądziołka - warsztat: "Fraktale techniką origami" w ramach XXVIKKSNM

Tytuł warsztatów: Fraktale techniką origami.
Prowadzący zajęcia: Teresa Żodziewska, Marta Kądziołka.
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła ponadgimnazjalna, edukacja osób dorosłych, kwestie ogólnoedukacyjne.
Streszczenie zajęć: Na początku warsztatów przedstawimy krótką historię fraktali, przykłady fraktali w matematyce, życiu codziennym i w origami. Uczestnicy warsztatów wykonają 1- 3 fraktali w zależności od sprawności składania. Zaproponujemy fraktale o różnym stopniu trudności: "Andreas rose "- J.C. Nolan (najprostszy), "Hydrangea"- Shuzo Fujimoto i "Floripon fraktal"- Roman Diaz (najtrudniejszy) .

Forma zajęć: warsztat.
Czas trwania zajęć: 90 min.

Teresa Żodziewska: emerytowany nauczyciel matematyki i plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum.  W SNM-ie od 1997 roku. Członek Zarządu w Oddziale Śląskim. Od 11lat członek Polskiego Towarzystwa Origami.

Marta Kądziołka: emerytowany nauczyciel i metodyk matematyki. W SNM-ie od początku powstania. Honorowy członek SNM.

„Andreas  rose” – J.C. Nolan

Hydrangea – Shuzo Fujimoto