czwartek, 24 listopada 2016

Ewa Jarawka - warsztat: "Magiczne składanki czyli jak pomagać uczniom rozwijać wyobraźnię przestrzenną" w ramach XXVIKKSNM.

Tytuł warsztatów: Magiczne składanki czyli jak pomagać uczniom rozwijać wyobraźnię przestrzenną
Prowadzący zajęcia: Ewa Jarawka
Reprezentuje organizację: Warsztat Otwarty
Grupa odbiorców: szkoła podstawowa, gimnazjum
Streszczenie zajęć: Problemy uczniów z geometrią przestrzenną zainspirowały mnie do tworzenia pomocy prostych w wykonaniu a bardzo przydatnych w rozwijaniu wyobraźni przestrzennej, którymi pragnę się podzielić z innymi nauczycielami. Podczas zajęć uczestnicy wykonają proste pomoce wzbogacające ich warsztat pracy. Będą to składanki, które po rozłożeniu płaskie można włożyć za okładkę podręcznika lub zeszytu przedmiotowego (zajęcia nie dotyczą origami). Takie składanki mogą również być wykorzystywane podczas konkursów lub jako zadania-łamigłówki. Składanki potrafią wykonać uczniowie szkoły podstawowej. Zainteresowanych udziałem w warsztatach proszę o zabranie: nożyczek, kleju w sztyfcie i ekierek/linijek.
Forma zajęć: warsztat
Czas trwania zajęć: 60 min

Ewa Jarawka o sobie: Jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki, posiadającym III stopień specjalizacji zawodowej w zakresie nauczania matematyki. Mam 45-letni staż pedagogiczny, w SNM od 26 lat. Za osiągnięcia w pracy dydaktycznej otrzymałam Medal KEN. Interesują mnie niekonwencjonalne metody wspierania procesu nauczania i dydaktyki przedmiotu. Chętnie dzielę się z innymi swoim doświadczeniem. Często wykonuję różne prace techniką origami, prace dziewiarskie, prace na szydełku itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz