czwartek, 16 stycznia 2020

Zdzisława Szkotak - Tabliczka mnożenia na poważnie i wesoło

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Zdzisława Szkotak
Temat: Tabliczka mnożenia na poważnie i wesoło
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W swojej pracy często korzystam z materiałów, które sama stworzyłam, a które pomagają uczniom zrozumieć omawiany temat. Chciałabym podzielić się moimi materiałami, które wykorzystuję w utrwalaniu tabliczki mnożenia np. wierszyków, które pomagają w zapamiętaniu danego mnożenia, kart itp. W trakcie warsztatów pokażę również np. jak obliczyć kwadraty liczb których cyfrą jedności jest 5.

Teresa Sklepek o sobie – jestem nauczycielem z wieloletnim stażem. Obecnie uczę w szkole podstawowej. Jestem przewodniczącą Małej Olimpiady Matematycznej dla szkół ponadpodstawowych.Jestem członkiem PTTK i z-cą przewodniczącej SKKT - PTTK. Lubię podróże. Jeśli mam wybrać morze czy góry, wybieram góry. Często rozwiązuję sudoku i różnego rodzaju łamigłówki.