wtorek, 7 stycznia 2020

Włodzimierz Szczerba - Rachunek jest prosty - również rachunek prawdopodobieństwa

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Włodzimierz Szczerba
Temat: Rachunek jest prosty - również rachunek prawdopodobieństwa
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W jaki sposób można wprowadzić rachunek prawdopodobieństwa w szkole podstawowej i ponadpodstawowej, tak aby uczniowie zrozumieli istotę tego złożonego zagadnienia?Na tych zajęciach postaram się pokazać jak krok po kroku można wprowadzić rachunek prawdopodobieństwa oraz podstawowe, z nim związane, zagadnienia.
Postaram się również pokazać jak rozwiązywać problemy przy użyciu „drzewa”.Jeżeli uważasz, ze „Rachunek jest prosty ale nie rachunek prawdopodobieństwa”, to przyjdź mam nadzieje ze zmienisz zdanie.

Włodzimierz Szczerba o sobie – ukończyłem wydział chemiczno-matematyczny Akademii Podlaskiej i pracowałem jako nauczyciel matematyki w Polsce przez sześć lat. Od 2005 roku jestem nauczycielem matematyki w Wielkiej Brytanii na różnych poziomach.Uczyłem uczniów od 11 do 18 roku życia o różnych zdolnościach i umiejętnościach. Obecnie pracuję w City College Nowrich w Norwich, Wielka Brytania.Najbardziej interesują mnie niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Moim hobby jest kolekcjonowanie różnych ciekawostek matematycznych i dzielenie się nimi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz