czwartek, 9 stycznia 2020

Temat: Jak zeszyt i tablica pomagają zrozumieć matematykę? cz.1
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Lubuski Oddział SNM

Czego dotyczą zajęcia: Hasła: mapy myśli, notowanie wizualne, sketchnoting, bazgrolenie, sketchnotatka, doodling, … . powiem jak próbuję okiełznać te trendy i współpracując z uczniami wprowadzam optymalne notowanie na lekcjach matematyki – maksymalnie skuteczne i … przyjemne. Na dobry początek proponuję krótki kurs notowania wizualnego, w trakcie którego przybliżę podstawowe zasady jakimi się ono rządzi. Później wspólnie zastosujemy poznane rozwiązania do efektywnego i efektownego opisywania matematyki.
Monika Zedel  o sobie – Jestem członkiem Lubuskiego Oddziału SNM, uczę się matematyki wraz z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kotarbińskiego w Gorzowie Wielkopolskim. Trzy lata temu w ramach projektu wraz z uczniami opracowaliśmy "Matemap" czyli zbiór matematycznych map myśli. Od tego czasu zaczęła się moja przygoda z notatką wizualną…