niedziela, 5 stycznia 2020

Aleksandra Gębura - Przeżyj to sam. Przeprawy.

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Aleksandra Gębura
Temat: Przeżyj to sam. Przeprawy
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje - Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: Czy nasi uczniowie rzeczywiście są niesamodzielni? A czy my jesteśmy samodzielni? Tym razem proponuję wykorzystać do motywowania uczniów i zachęcenia ich do rozmawiania o matematyce serię znanych i mniej znanych zagadek. A jak daleko zzajdziemy, to zależy od każdego z Was. Życzę dobrej zabawy.
Aleksandra Gębura o sobie – Niestety już na emeryturze. A więc jestem byłym nauczycielem, byłym doradcą metodycznym, byłym egzaminatorem. W Stowarzyszeniu Nauczycieli Matematyki od 1991 w ramach kilku grup roboczych, głównie grupy: „Warsztat Otwarty”. Uwielbiam moment, kiedy rozmawiając z przyjaciółmi lub dziećmi o matematyce, otwierają mi się jakieś klapki w głowie i powstają nowe pomysły. Nie lubię chodzić utartymi ścieżkami. Myślę, że dobry nauczyciel jest gotów na odrobinę szaleństwa.