środa, 15 stycznia 2020

Anna Lewandowska-Muller - Odczarować algebrę - warsztaty z bonusem

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Anna Lewandowska-Muller
Temat: Odczarować algebrę - warsztaty z bonusem
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: educarium sp. z o.o.

Czego dotyczą zajęcia: Nauczyciele poznają klocki algebraiczne, które - łącząc algebrę z geometrią - w czynnościowy, niezwykle obrazowy sposób przeprowadzają ucznia przez cały kurs algebry wymagany podstawą programową. Pojęcia i zagadnienia takie jak: jednomian, suma algebraiczna, redukcja wyrazów podobnych, wartość liczbowa sumy algebraicznej, działania na sumach algebraicznych i jednomianach, rozwiązywanie równań i układów równań pierwszego stopnia przestają być niezrozumiałym ciągiem znaków zapisywanych w zeszycie.
Tak przedstawiona algebra nie straszy, lecz zachwyca swym logicznym pięknem!Każdy uczestnik otrzyma jeden egzemplarz klocków algebraicznych do natychmiastowego przekuwania inspiracji w praktyczną pracę z uczniem w klasie!

Anna Lewandowska-Muller o sobie – Prezes i założycielka firmy educarium, powstałej z pasji dobrą i aktywną edukacją. Niezmiennie od ponad 16 lat jest pasjonatką pedagogiki Marii Montessori oraz innych otwartych form nauczania. Wiedza oraz doświadczenie poparte licznymi kursami i hospitacjami tak w Polsce, jak i za granicą, umożliwiają jej propagowanie takich pomocy dydaktycznych, które pozwalają uczniom na działanie i samodzielne dochodzenie do wiedzy. Z pełnym zaangażowaniem popularyzuje nauczanie matematyki oraz gramatyki metodą Montessori, prowadząc warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych (m.in. Festiwale Edukacyjne CODN, Bydgoski Festiwal Nauki, konferencje Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, konferencje metodycznych KPCEN, Letnia szkoła matematyki PROMATHEMATICA, Konferencja Montessori PIM) oraz publikując artykuły w prasie fachowej (tj. „Wychowanie w Przedszkolu”, „Życie Szkoły”, „Bliżej Przedszkola”, „Matematyka”).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz