wtorek, 7 stycznia 2020

Prowadzący: Włodzimierz Szczerba
Temat: Włodek mnoży i dzieli
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Nauczymy się mnożyć liczby również nierzeczywiste, a także dowiemy się jak w prosty sposób wykonać mnożenie wyrazów algebraicznych i jak łatwo i przyjemnie rozłożyć je na czynniki. Dowiemy się również jak dzielić wyrażenia algebraiczne i liczby nie wykonując żadnego dzielenia! Czy to możliwe? Ależ TAK! Przyjdź zobacz i się przekonaj.

Włodzimierz Szczerba o sobie – ukończyłem wydział chemiczno-matematyczny Akademii Podlaskiej i pracowałem jako nauczyciel matematyki w Polsce przez sześć lat. Od 2005 roku jestem nauczycielem matematyki w Wielkiej Brytanii na różnych poziomach.Uczyłem uczniów od 11 do 18 roku życia o różnych zdolnościach i umiejętnościach. Obecnie pracuję w City College Nowrich w Norwich, Wielka Brytania.Najbardziej interesują mnie niestandardowe sposoby nauczania matematyki. Moim hobby jest kolekcjonowanie różnych ciekawostek matematycznych i dzielenie się nimi.