poniedziałek, 6 stycznia 2020

Temat: Inspirowane pasją Davida Caina – Liczby w okienkach
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: Te warsztaty to ostatnie pożegnanie dla Davida Caina, który był mentorem wielu członków SNM. To on pokazał, jak uczniowie mogą samodzielnie odkrywać matematykę, rozwiązując ziarenka matematyczne. Ziarenka matematyczne to zadania „bardzo otwarte”. Dzięki nim uczniowie rozwijają umiejętność rozwiązywania problemów, wykazują się kreatywnością i oczywiście uczą się matematyki.
Podczas warsztatów rozwiążemy jedno z ulubionych zadań, które David proponował na swoich zajęciach. Zapraszam nauczycieli wszystkich typów szkół.
Dorota Kraska o sobie – nauczycielka matematyki (II LO w Pabianicach), konsultantka (WODN Zgierz), coach, edukator.Zainteresowania: gry i zabawy logiczne i matematyczne, neurodydaktyka, pasjonatka gier planszowych rozwijających myślenie matematyczne.
Lubię: dobrą książkę, chodzenie po górach, klasykę rocka, komedie romantyczne, uczyć się.
Zbieram: gadżety matematyczne, w szczególności kostki do gry, kalkulatory proste, zegary i inne rzeczy, które przyciągną moją uwagę.
Jestem: totalną optymistką, trochę niecierpliwą, ale lekko zwariowaną osobą (choć niektórzy w to nie wierzą).