środa, 8 stycznia 2020

Daria Wątorek - Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Wykład na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Daria Wątorek
Temat: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.
Rodzaj zajęć: wykład

Czego dotyczą zajęcia: Podczas moich zajęć przedstawię Państwu kilka pomysłów na przeprowadzenie kreatywnej lekcji matematyki lub dodatkowych zajęć rozwijających wyobraźnię i umiejętności matematyczne. Zaprezentuję również niestandardowe, ale ciekawe metody na rozwiązywanie podstawowych zadań.

Daria Wątorek o sobie – Jestem studentką III roku matematyki nauczycielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Aktywnie działam w Kole Matematyków naszej uczelni. Moja działalność opiera się przede wszystkim na prowadzeniu warsztatów popularyzujących matematykę, rozwijających umiejętności matematyczne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Poza uczelnią dużo czasu poświęcam na muzykę, która jest jednym z moich głównych zainteresowań. Aktualnie staram się szukać tych elementów muzyki, które ułatwiają rozumienie matematyki i odwrotnie.