sobota, 18 stycznia 2020

Teresa Cetera, Barbara Pfutzner - Moving origami

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Teresa Cetera, Barbara Pfutzner 
Temat: Moving origami
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentują: Origami i matematyka

Czego dotyczą zajęcia: Można złożyć antenę statku kosmicznego na czas transportu, zapakować do kapsułki leku robota leczącego urazy wewnętrzne pacjenta, wykonać skomplikowane złożenia Miury, zbudować budynek z wykorzystaniem origami itd. Nasze ćwiczenia w składaniu ruszających się modeli origami są dobrym przygotowaniem do realizacji inżynierskich projektów w przyszłości i świetną zabawą/nauką na każdym poziomie kształcenia.
Teresa Cetera o sobie – doradca metodyczny, nauczyciel szkoły podstawowej i akademicki, teraz na aktywnej emeryturze. Zafascynowana wędrówkami pieszymi, górami, kajakami, podróżami, origami, czytaniem książek. Aktywny uczestnik konferencji „Bridges” i ”Pogranicze”. Od lat popularyzuje matematykę, prowadząc systematycznie cykliczne warsztaty origami. Prawie 30 lat prowadzi warsztaty matematyczne, wychowawcze i origami oraz pracuje w pracowni i współpracuje w przygotowaniu wystaw prezentowanych podczas konferencji SNM.

Barbara Pfutzner o sobie –  nauczyciel matematyki, inżynier, instruktor origami, aktywny uczestnik międzynarodowych konferencji "Bridges", podróżnik, kocha góry, morze i jeziora, zainteresowana popularyzacją matematyki, zapalona czytelniczka, zaś emerytura nie jest przeszkodą w tych i innych aktywnościach. Ponad 20 lat prowadzenia warsztatów matematycznych i origami oraz praca w pracowni i przygotowanie wystaw podczas konferencji SNM.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz