piątek, 10 stycznia 2020

Prowadzący: Gabriela Polewka, Aurelia Frączek
Temat: Nauka matematyki przez zabawę
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia:  Chciałybyśmy podzielić się z Państwem przygotowanymi przez nas warsztatami związanymi z ciekawymi propozycjami wprowadzania nowych zagadnień na lekcjach matematyki w szkole podstawowej. Pokażemy m.in. zastosowanie klocków Lego i innych gier w nauce matematyki, które ułatwiają uczniom przyswajanie wiedzy.

Gabriela Polewka i Aurelia Frączek o sobie – Jesteśmy studentkami 3 roku matematyki nauczycielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W przyszłości chciałybyśmy pracować z dziećmi jako nauczycielki i pokazywać im coraz to nowsze dla nich oblicza matematyki. Matematyka jak i praca z drugim człowiekiem jest nasza pasją, która przynosi nam ogrom satysfakcji. Działamy w Kole Matematyków, gdzie zdobywamy liczne cenne i nowoczesne doświadczenia matematyczne i pedagogiczne.