środa, 8 stycznia 2020

Ewelina Jantos - W każdej bajce jest trochę matematyki

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Ewelina Jantos
Temat: W każdej bajce jest trochę matematyki
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Czy na lekcjach matematyki można wykorzystać bajkę jako jedną z form nauczania? A może powinna ona być co najwyżej drobnym elementem urozmaicenia zajęć matematycznych? O tym i o wielu bajkowych przykładach opowiem na wykładzie połączonym z przyjemnymi warsztatami. Spotkanie adresowane jest do nauczycieli z wszystkich poziomów nauczania.

Ewelina Jantos o sobie – Nauczanie jest moją pasją i moim powołaniem. Mam to szczęście w życiu, że robię to, co lubię najbardziej. Jestem nauczycielem matematyki od 30 lat. Doświadczenie dydaktyczne posiadam na każdym poziomie edukacyjnym, również w edukacji dorosłych. Jestem pomysłodawcą kreatywnego nauczania matematyki oraz nauczania matematyki z wykorzystaniem zabaw i gier. W swojej pracy naukowej zajmuję się poszukiwaniem takich sposobów i metod nauczania, które wykorzystują wszystkie zmysły i bazują na pozytywnych uczuciach uczniów. Od niedawna pracuję ponownie w szkole podstawowej w województwie opolskim. Moim życiowym mottem jest pokazanie ludziom, że matematykę można pokochać, nawet jeśli się jej do końca nie rozumie.