piątek, 10 stycznia 2020

Prowadzący: Joanna Świercz
Temat: Matmainaczej  - kodowanie na lekcjach matematyki
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Matematyka opisuje świat, a kodowanie/programowanie to powoli trzeci język, który powinniśmy znać i w jego świat wprowadzać naszych uczniów. Podczas zajęć pokażę jak wplatam elementy kodowania w lekcje matematyki tym samym je uatrakcyjniając. Będzie to kolejne spotkanie z matmainaczej.
Joanna Świercz o sobie – Nauczycielka matematyki w szkole podstawowej, konsultantka ds. nauczycieli matematyki, członkini Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członkini grupy Superbelfrzy RP. Autorka dziewięciu publikacji książkowych dotyczących m.in. stosowania metod aktywizujących na lekcjach matematyki. Prowadzi bloga www.matmainaczej.pl i fanpage o tej samej nazwie.