środa, 4 grudnia 2019

Prowadzący: Magdalena M.Musielak
Temat: Matematyka po angielsku ... no problem
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Nauczanie matematyki po angielsku to na pierwszy rzut oka żaden problem, wszak język matematyki jest uniwersalny, a my mówimy o matematyce, tyle że po angielsku. A jednak gdy dla nauczyciela i dla słuchaczy język angielski nie jest ojczystym, pojawiają się trudności. W trakcie warsztatów spróbujemy wspólnie, nie stroniąc od gier, zabaw i zadań matematycznych po angielsku, zrozumieć z jakimi trudnościami musimy się zmierzyć i jak sobie z nimi radzić.

Magdalena M.Musielak o sobie – jestem nauczycielem akademickim. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim, po czym przez 12 lat uczyłam matematyki na uniwersytetach w USA. Od kilku lat pracuję na Politechnice Gdańskiej, gdzie prowadzę z matematyki na kierunkach anglojęzycznych, jak również zajęcia dodatkowe dla młodzieży licealnej i gimnazjalnej.