wtorek, 17 grudnia 2019

Temat: Matematyka bez prądu – zajęcia dla dużej grupy
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Math Vegas

Czego dotyczą zajęcia: Kontynuacja zeszłorocznych zajęć: jak uatrakcyjnić lekcję matematyki bez wykorzystania narzędzi TIK? Tak, aby było ciekawie i efektywnie. Tym razem będzie można wzięć udział w grach i zabawach matematycznych, które można przeprowadzić w dużej grupie czyli w licznej klasie, podczas łączenia klas, na zajęciach otwartych... Z wykorzystaniem gotowych pomocy, zrobionych samodzielnie lub tylko z tablicą, kartką i długopisem.

Jolanta Wysocka o sobie – od 14 lat uczę matematyki w szkole podstawowej, aktualnie pracuję w małej szkole, w której jest o wiele łatwiej stosować rozmaite aktywizujące formy pracy. W swojej pracy wykorzystuję metodykę zuchową i harcerską, które są kopalnią pomysłów i inspiracji.