czwartek, 19 grudnia 2019

Maciej Dąbrowski - warsztat: W poszukiwaniu matematycznych przygód – matematyka lekcją marzeń

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Maciej Dąbrowski
Temat: W poszukiwaniu matematycznych przygód – matematyka lekcją marzeń
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Współczesny nauczyciel to już nie tylko przygotowany pod względem merytorycznym przedmiotowiec. Jest to osoba, która przede wszystkim powinna dobrze znać się na psychologii i sprawnie poruszać się w świecie technologii cyfrowej. Jeśli chcesz wiedzieć jak przenieść uczniów w świat fascynującej przygody, która zwiększy ich motywacje to ten wykład jest dla Ciebie. Dowiesz się jak zaprojektować lekcje marzeń, którymi wzbudzisz podziw u uczniów. Zobaczysz także jak działa Gabinet Matematycznych Tajemnic.
Maciej Dąbrowski o sobie – Jestem nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej nr 74 w Szczecinie oraz członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Byłem prelegentem na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli matematyki. Pracuję w myśl zasady, że to nie matematyka ma być nowoczesna, ale jej nauczanie.