wtorek, 17 grudnia 2019

Anna Plewińska - warsztat: Wstrzymaj nudę, rusz zapał uczniów!

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Anna Plewińska
Temat: Wstrzymaj nudę, rusz zapał uczniów!
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach postaram się dokładnie i w sposób praktyczny opowiedzieć o sprawdzonych przeze mnie sposobach na pobudzenie dzieci do aktywności na zajęciach. Przekażę, jak w prosty sposób przełamać klasową rutynę. Opowiem o wykorzystaniu nowych technologii (plickers, learning apps) ale i bardziej tradycyjnych rozwiązaniach - własnych pomocach dydaktycznych, wzbogacających pracę na lekcjach.

Anna Plewińska o sobie – Jestem nauczycielem matematyki i informatyki od ponad 3 lat. Obecnie pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej nr 1 w Poznaniu. Na zajęciach staram się łączyć swoje zainteresowania: trochę TIK-u i pracy manualnej (w wolnych chwilach zajmuję się rękodziełem), bardzo dużo ciekawych dyskusji z młodzieżą :). Ciągle szukam, eksperymentuję, wykorzystuję nowe pomysły i tworzę własne pomoce dydaktyczne.