wtorek, 10 grudnia 2019

Prowadzący: Agnieszka Makowczyńska
Temat: Gamifikacja na lekcjach matematyki
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W czasie zajęć podzielę się własnym doświadczeniem zdobytym podczas tworzenia gamifikacji poszczególnych działów z matematyki. Omówimy metodologię tworzenia gamifikacji. W czasie warsztatów podejmiemy próbę zgamifikowania konkretnego wybranego działu zajęć. Uczestnicy poznają również przydatne w gamifikacji zajęć narzędzia.
Agnieszka Makowczyńska o sobie – nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 98 im. Piastów Wrocławskich we Wrocławiu. Trenerka drużyn Destinayion Imagination oraz metody Twórczego Rozwiązywania Problemów na lekcjach matematyki. Od początku szukam sposobów na motywowanie i zaciekawienie uczniów matematyką. W swojej pracy stosuję różne metody aktywizujące uczniów od prostego zastosowania gier i zabaw, poprzez zadania ujęte w formę matematycznego śledztwa czy escaperoom'u aż po ostatnie odkrycie: zastosowanie mechaniki gier w podtrzymywaniu u uczniów zaangażowania w zdobywanie wiedzy.