środa, 4 grudnia 2019

Prowadzący: Wojciech Wątor, Ksenia Erdmann
Temat: Escape room w edukacji
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: W trakcie warsztatów przedstawimy ideę escape roomu i podzielimy się pomysłami na formułowanie zadań/zagadek. W pierwszej części zajęć uczestnicy i uczestniczki wcielą się w rolę uczniów i wspólnie spróbują zdobyć kod do tajemniczej skrzyni. W drugiej opowiemy jak zorganizować tę formę pracy na lekcjach, omówimy typy zastosowanych zagadek i podzielimy się autorskimi scenariuszami z mnóstwem inspiracji.
Ksenia i Wojciech założyli grupę na FB: ESCAPE ROOM w edukacji.
Wojciech Wątor o sobie – nauczyciel matematyki z Embassy International School w Krakowie. Pasjonat nowoczesnych rozwiązań w edukacji i neurodydaktyki. Po godzinach podróżnik, kucharz i fan dobrej książki.

Ksenia Erdmann o sobie – nauczycielka matematyki ze Szkoły Podstawowej AMS we Wrocławiu.
Na lekcjach stosuje narzędzia TIK, tworzy szkolne escape roomy. Fanka sketchnotingu. Prywatnie podróżniczka. Kocha muzykę i śpiew.