sobota, 14 grudnia 2019

Anna Drążek - warsztat: Rozwiążmy równanie: Rozumowanie matematyczne = aktywność intelektualna + x

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Anna Drążek
Temat: Rozumowanie matematyczne = aktywność intelektualna + x
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Spółka Akcyjna

Czego dotyczą zajęcia: Jeśli zauważasz, że twoi uczniowie nie wykazują inicjatywy, brak im wytrwałości, szybko zapominają to czego się wcześniej uczyli, mają awersję do zadań tekstowych, w pierwszej kolejności szukają jakiegoś wzoru czy algorytmu prowadzącego do rozwiązania zadania, to każdy z tych sygnałów komunikuje, że należy intensywniej wspierać ich rozwój myślenia matematycznego. Jak to zrobić? Przyjdź na warsztat. Podczas zajęć dowiesz się, ile rozwiązań ma równanie zawarte w tytule warsztatów. Poznasz kilka sposobów stymulujących fascynację matematyką. Zabierzesz ze sobą pomysły na ćwiczenia usprawniające i podtrzymujące matematyczne myślenie, a także weźmiesz udział w losowaniu ciekawych pomocy, wspomagających rozwój rozumowania matematycznego. Zapraszam.

Anna Drążek o sobie – absolwentka Wydziału Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego – jest doświadczonym nauczycielem, metodykiem, autorem oraz redaktorem książek z zakresu matematyki. Jako doradca metodyczny matematyki przewodniczyła Konkursom Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych w dawnym województwie warszawskim. Przez wiele lat była członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki (SNM). Od ponad 20 lat jest autorką wielu publikacji pomocniczych dla nauczyciela oraz podręczników i zeszytów ćwiczeń dla ucznia, m.in. do cyklu Matematyka wokół nas do gimnazjum. Znakomicie zna zarówno warunki pracy nauczyciela, jak i psychikę dzieci i młodzieży, dzięki czemu pisane przez nią książki są cenione przez odbiorców.
Lubi zwiedzać świat, przebywać z ciekawymi ludźmi. Kocha muzykę, taniec i ludzi z poczuciem humoru.