czwartek, 19 grudnia 2019

Agata Hoffmann, Jan Baranowski - warsztat: Ścieżka w ogródku

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Agata Hoffmann, Jan Baranowski
Temat: Ścieżka w ogródku
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentują: Warsztat Otwarty

Czego dotyczą zajęcia: "Ziarenka", które ukazały się na początku istnienia Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, są źródłem niesamowitych pomysłów na przeprowadzanie badań w matematyce. Idealnie można je wykorzystać przygotowując lekcje problemowe. David Cain zaraził nas ich urokiem i ... mając w pamięci jego entuzjazm, zapraszamy do wspólnego pochylenia się nad jednym z nich - zapraszamy na "ścieżkę w ogródku"!

Agata Hoffmann o sobie – Interesuję się tym, co mogę zrobić, by być lepszym nauczycielem i jak w samodoskonaleniu pomagać innym zainteresowanym. Od samego początku istnienia SNM bardzo pomagają mi w tym propozycje Warsztatu Otwartego. Jestem pracownikiem Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Jan Baranowski o sobie - Jestem współzałożycielem i honorowym członkiem SNM. Działałem w ZG i Komisji Rewizyjnej. Z kilkorgiem kolegów zorganizowałem Pracownię Całodobową i Grupę Roboczą Warsztat Otwarty. Jestem tej Grupy koordynatorem.Główna moja pasja to bryły. A do tego matematyczna estetyka, fotografia chwytająca matematykę na gorącym uczynku w świecie, w którym żyjemy, poglądowość służąca wyobraźni matematycznej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz