poniedziałek, 9 grudnia 2019

Monika Pontus-Ćwir - warsztat - Triki GEO, czyli jak sprawić, aby geometria była łatwa i przyjemna

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Monika Pontus-Ćwir
Temat: Triki GEO, czyli jak sprawić, aby geometria była łatwa i przyjemna
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Wiele tematów na matematyce sprawia, że uczniowie wprost mówią, że nie lubią geometrii. Podczas warsztatu postaram się pokazać kilka pomysłów na ciekawe lekcje. Może uda mi się przekonać uczestników, że warto pobawić się pojęciami geometrycznymi i przez zabawę odkrywać ich własności w niestandardowy sposób. Każdy uczestnik zabierze ze sobą pomysły na pracę z geoplanem, kartką w kropki czy małą kartką kwadratową. W czasie zajęć podzielę się pomysłem na projekt szkolny, który realizowałam z uczniami klas 7-8. Zapraszam na GEO-zajęcia.

Monika Pontus-Ćwir o sobie – pracuję w Społecznej Szkole Podstawowej nr 3 " Dębinka" w Poznaniu. Lubię na nowo odkrywać matematykę i sposoby jej nauczania. Uwielbiam wycieczki w góry i aktywny wypoczynek. Staram się budować dobre relacje z ludźmi, których spotykam.