piątek, 20 grudnia 2019

Prowadzący: Maria Bakuła
Temat: Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa
Rodzaj zajęć: warsztat
Reprezentuje: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie

Czego dotyczą zajęcia: Zaprezentuję jak: stwarzać warunki do przeprowadzania doświadczenia losowego , jego rozważań teoretycznych, zastosować właściwe modele matematyczne do rozważania doświadczeń losowych, dokonać analizy modelu i uzyskanie w nim rozwiązania, rozważać doświadczenia losowe składające się z kilku etapów np. za pomocą schematu drzewka, obliczać prawdopodobieństwa zdarzeń elementarnych ze zwracaniem , bez zwracania, warunkowe i całkowite,zastosować zaawansowane metody zliczania do rozwiązywania zadań.
Maria Bakuła o sobie –  nauczyciel konsultant MSCDN w zakresie matematyki. Magister matematyki, studia podyplomowe „Zarządzanie Oświatą”.Szkolenie na egzaminatorów OKE Warszawa – egzaminator. Edukator nauczycieli matematyki - prowadzenie szkoleń, wykładów, seminariów. Edukator wydawnictwa WSiP, Pazdro, konsultant Wydawnictwa Operon. Recenzent opracowań nauczycielskich szkolnych programów nauczania, testów kompetencji, publikacji nauczycielskich.