sobota, 14 grudnia 2019

Jolanta Adamczyk - warsztat: Niezwykły świat liczb i tajemnicze działania arytmetyczne z wykorzystaniem minikomputera George'a Papy.

Warsztat na XXIX Krajowej Konferencji SNM Toruń, luty 2020

Prowadzący: Jolanta Adamczyk
Temat: Niezwykły świat liczb i tajemnicze działania arytmetyczne z wykorzystaniem minikomputera George'a Papy.
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Minikomputer Papy’ego to rodzaj liczydła planszowego, które z łatwością można wykonać samemu. Jest to rewelacyjna pomoc dydaktyczna pomagająca dzieciom zrozumieć istotę systemów pozycyjnych, ich strukturę, jak również właściwości liczb i działań. Przy liczeniu stosuje się system dziesiątkowo-dwójkowy. Nie jest konieczne, by dzieci klas I-III SP znały system dwójkowy, ale ćwiczenia na minikomputerze przygotowują do jego zrozumienia. Minikomputer umożliwia naukę arytmetyki w atrakcyjny sposób, a zautomatyzowanie rachunku umożliwia operowanie dużymi liczbami, stosownie do możliwości uczniów.

Jolanta Adamczyk o sobie – Jestem pasjonatką zastosowania gier i zabaw w edukacji. Zajmuję się prowadzeniem szkoleń dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej.