poniedziałek, 3 grudnia 2018

Alicja Gawrońska - warsztat: "Bryły wokół nas"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: ALICJA GAWROŃSKA
Temat: "Bryły wokół nas"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Zaprezentuję jak stosować poznane narzędzia w kursach internetowych eTwinning do realizacji zadań, nie tylko podczas projektów, ale również na lekcjach matematyki. Zajęcia przeprowadzę w formie przykładowej lekcji dotyczącej graniastosłupów prostych. Uczestnicy wcielą się w rolę uczniów i będą budować modele brył korzystając ze słomek i wyciorów oraz klocków Reko. Pokażę jak w swojej pracy wykorzystuję TIK i dzięki temu rozwijam kluczowe kompetencje niezbędne do życia i pracy w społeczeństwie informacyjnym. Wykorzystam następujące aplikacje Quizizz, Emaze, Educaplay, Mentimeter, Jigsawplanet. Wymienimy się doświadczeniami między uczestnikami warsztatów.
Alicja Gawrońska o sobie – Nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim, wieloletni członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, egzaminator OKE oraz ekspert do spraw awansu zawodowego nauczycieli. Posiada I stopień specjalizacji zawodowej. W swojej pracy z sukcesem wykorzystuje nowoczesne technologie i ciągle poszukuje nowych, ciekawych metod pracy z uczniami. Lubi nieustannie podnosić swoje kompetencje. Chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem m. in. poprzez prowadzenie wykładów i warsztatów na konferencjach matematycznych. Pisze bloga matematycznego dla Fundacji Edukacji na Nowo. Z ogromnym zaangażowaniem realizuje z uczniami wiele projektów edukacyjnych m.in. z mBankiem oraz w ramach eTwinningu. Kilka z nich otrzymało Krajową Odznakę Jakości. Prowadzi stronę internetową www.ajga65.wixsite.com/mojaklasa.