piątek, 7 grudnia 2018

Jolanta Wysocka - warsztat: "Matematyka bez prądu"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: JOLANTA WYSOCKA
Temat: "Matematyka bez prądu"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Aktualnie duży nacisk kładzie się na wykorzystanie narzędzie TIK w procesie edukacji, jednakże nie we wszystkich szkołach nauczyciele matematyki mają codzienny dostęp do tych narzędzi. Te zajęcia to zbiór różnych pomysłów jak zaktywizować uczniów oraz urozmaicić lekcję bez użycia tabletów, tablicy multimedialnej itp. Można je wykorzystywać podczas lekcji na każdym poziomie nauczania, a także na zajęciach dodatkowych (zajęciach dydaktyczno-wyrównawczych, rozwijających uzdolnienia i innych) oraz dostosować do różnych zagadnień. Będzie można samodzielnie wykonać fragment lapbooka oraz zagrać w gry.

Jolanta Wysocka o sobie – od 13 lat uczę matematyki w szkole podstawowej, aktualnie pracuję w małej szkole, w której jest o wiele łatwiej stosować rozmaite aktywizujące formy pracy. W swojej pracy wykorzystuję metodykę zuchową i harcerską, które są kopalnią pomysłów i inspiracji.