poniedziałek, 10 grudnia 2018

Magdalena Glac - warsztat: "Uczę się bawiąc ... i bawię się ucząc"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: MAGDALENA GLAC
Temat: "Uczę się bawiąc ... i bawię się ucząc"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach pokażę kilka ćwiczeń, łamigłówek, gier i zabaw, które można wykorzystać na lekcjach matematyki lub zajęciach dodatkowych. Często mozolne obliczenia, kolejne przykłady rozwiązywane w zeszycie można zastąpić inną aktywnością, bardziej atrakcyjną dla ucznia i angażującą go w stu procentach. Uczenie się staje się przyjemnością, gdy uczymy się przez zabawę, a zabawa zyskuje na wartości jeśli ma edukacyjny wymiar. Na warsztatach postaram się pokazać, że zabawa i nauka matematyki świetnie się wzajemnie uzupełniają.
Magdalena Glac o sobie – Lubię uczyć ... lubię dzielić się sprawdzonymi pomysłami ... ciągle szukam inspiracji ... Od 13 lat pracuję w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie. Oprócz lekcji matematyki prowadzę też kółko origami oraz zajęcia dodatkowe dla uczniów zdolnych a także uczniów potrzebujących dodatkowego wsparcia. Prowadząc zajęcia staram się wykorzystywać różne pomoce, gry, zabawy - czasem korzystam z gotowych materiałów, często tworzę własne.
Dość aktywnie działam w ramach SNM - jestem przewodniczącą Bielskiego Oddziału. Współpracuję z ODZ "Innowacje" w Cieszynie, gdzie w ramach wsparcia metodycznego prowadzę warsztaty dla nauczycieli szkół podstawowych.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz