niedziela, 23 grudnia 2018

Blanka Plata i Jan Baranowski - warsztat: "Bryły makro i mikro"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: Blanka Plata i Jan Baranowski
Temat: "Bryły makro i mikro"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Bryłki wykonane z koralików postanowiliśmy powiększyć, żeby były widoczne dla otoczenia. Jak? To już niespodzianka. Zapraszamy na warsztaty, gdzie wykonamy bryły makro. Wieczorem w "Pracowni całodobowej" będzie można wykonać bryłki mikro z koralików i bryłki makro również.
Blanka Plata o sobie – jestem nauczycielem matematyki w gimnazjum i liceum. Na zajęciach pozalekcyjnych tworzymy z młodzieżą biżuterię przy pomocy różnych technik. Tworzymy też projekty: np. wykonanie biżuterii na aukcje WOŚP-u. W zajęciach uczestniczą dziewczynki i chłopcy. Myślę,że w jakimś stopniu odpowiadamy na pytanie: po co mi ta matematyka?

Jan Baranowski o sobie – Honorowy członek i współzałożyciel SNM. Przez wiele lat członek ZG lub Komisji Rewizyjnej, w sumie 7 (chyba) kadencji. Współzałożyciel Pracowni Całodobowej i Grupy Roboczej Warsztat Otwarty. Długi czas koordynator Grupy.
Przez wiele lat w zespole redagującym NiMa. Wiele artykułów, wiele warsztatów na konferencjach krajowych i lokalnych. Festiwale nauki i pikniki naukowe.
Główna pasja - bryły. I poglądowość dla wyobraźni matematycznej. Nasza matematyczna estetyka. I fotografia podkreślająca matematykę wokół nas.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz