czwartek, 13 grudnia 2018

Irena Tokarz - warsztat: "Matematyczne gry i zabawy"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: IRENA TOKARZ
Temat: "Matematyczne gry i zabawy."
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Na warsztatach zaprezentuję moje sposoby na urozmaicenie lekcji i pobudzenie do aktywności uczniów. Opowiem o świętowaniu setnej lekcji matematyki. Pokażę różnego rodzaju gry zastępujące wykonywanie żmudnych ćwiczeń. W warsztatach wykorzystam karty, kości, papier milimetrowy, internetowe darmowe generatory. Polecę również ciekawą literaturę z tego zakresu.

Irena Tokarz o sobie – nauczyciel matematyki w Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach, członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Pasjonuje mnie papier w różnych postaciach: origami, scrapbooking, papierowe ozdoby i dekoracje, haft matematyczny. Uwielbiam nieszablonowe metody pracy oraz aktywności pobudzające uczniów do działania.