środa, 12 grudnia 2018

GRAŻYNA KIELAN i ANETA MACHNICKA - warsztat: "Wykorzystanie zabawy w nauczaniu matematyki w klasie czwartej szkoły podstawowej"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: GRAŻYNA KIELAN i ANETA MACHNICKA
Temat: "Wykorzystanie zabawy w nauczaniu matematyki w klasie czwartej szkoły podstawowej"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Przejście z edukacji wczesnoszkolnej do klasy IV jest dla dziecka dużym przeżyciem. Aby ułatwić uczniom wejście w nowy etap edukacji i zachęcić je do nauki matematyki trzeba wykorzystać elementy zabawy na zajęciach. O kilku takich sposobach opowiem na swoich warsztatach.
Grażyna Kielan o sobie – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek matematyka, specjalność nauczycielska. Od 33 lat pracuję jako nauczyciel matematyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Jestem autorem wielu projektów edukacyjnych dofinansowanych ze środków zewnętrznych. Często uczestniczę w konferencjach, szkoleniach, warsztatach otwartych. Czas wolny spędzam przy dobrej książce i kawie.


Aneta Machnicka o sobie – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, kierunek matematyka. Od 20 lat pracuje w szkole podstawowej i gimnazjum jako nauczyciel matematyki. Swoja przygodę z matematyką rozpoczęłam jako studentka matematyki. W swojej pracy staram się pokazać uczniom, że ucząc się matematyki, można też się dobrze bawić. Moja praca jest moją pasją, a kolejne „małe zwycięstwa” motorem do działania. Jestem autorem wielu projektów edukacyjnych dofinansowanych ze środków zewnętrznych. Często uczestniczę w konferencjach, szkoleniach, warsztatach otwartych.
Czas wolny spędzam przy dobrej książce lub na spacerach po swojej okolicy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz