środa, 12 grudnia 2018

Teresa Żodziewska i Marta Kądziołka - warsztat: "Od M.C. Eschera do tesselacji"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: TERESA ŻODZIEWSKA i MARTA KĄDZIOŁKA
Temat: "Od M.C. Eschera do tesselacji"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Porozmawiamy o mozaikach , parkietażach i twórczości Eschera. Powiemy, co to są tesselacje i jakie są ich rodzaje. Wykonamy jeden element tesselacji "Star Puff " Ryana Robinsona i rozpoczniemy tworzenie tesselacji z 7 takich elementów. Pokażemy, że sztuka origami wymaga od uczniów niezwykłej precyzji, dokładności i wiedzy matematycznej i doskonale wspomaga nauczyciela w procesie edukacyjnym i wychowawczym.

Teresa Żodziewska o sobie – Emeryt. Dyplomowany nauczyciel matematyki i plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Od 1997 roku w SNM-ie, a od 12 lat członek Polskiego Towarzystwa Origami.

Marta Kądziołka o sobie – nauczycielka matematyki w LO, wieloletni doradca metodyczny, obecnie na emeryturze, zainteresowania to szaradziarstwo, origami, beading, quilling