poniedziałek, 10 grudnia 2018

David Cain - warsztat: "Z małych żołędzi mogą rosnąć potężne dęby"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: DAVID CAIN
Temat: "Z małych żołędzi mogą rosnąć potężne dęby"
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Zaczniemy od 1 i zbadamy, w jaki sposób możemy utworzyć łańcuchy liczb, stosując proste zasady. Następnie możemy przyjrzeć się, dlaczego łańcuchy zachowują się tak, jak zachowują. Podczas sesji będziemy badali podstawową strukturę liczb i na końcu sesji będziemy mieć bogate działania do wykorzystania w klasie.

David Cain o sobie – David Cain z SNM był na starcie! Jest członkiem honorowym i członkiem założycielem. Był nauczycielem, wykładowcą uniwersyteckim, doradcą i inspektorem. Pracował w Polsce od 1991 roku, ale obecnie jest na emeryturze i robi matematykę dla przyjemności i od czasu do czasu udziela lekcji dzieciom w szkole. Z pasją walczy z podręcznikami, które uważa, że zabijają uczenie się i przyjemność płynącą z matematyki!