poniedziałek, 17 grudnia 2018

Krzysztof Mostowski - warsztat: "Jak często, czyli prawdopodobnie o prawdopodobieństwie"

Warsztat na XXVIII Krajowej Konferencji SNM Opole, luty 2019

Prowadzący: KRZYSZTOF MOSTOWSKI
Temat: "Jak często, czyli prawdopodobnie o prawdopodobieństwie."
Rodzaj zajęć: warsztat

Czego dotyczą zajęcia: Rachunek prawdopodobieństwa jest dla uczniów trudny gdyż zaczynamy go uczyć na końcu ostatniego etapu edukacyjnego bardzo formalnie. Czas to zmienić. Zabawa z RP przy rozwiązywaniu nieelementarnych problemów metodami dostępnymi na poziomie szkoły podstawowej.
Jak przerobić problem matematyczny na grę dla dzieci i jak wykorzystać zabawę do zebrania poważnych danych statystycznych, które pozwolą nam "zgadnąć" rozwiązanie problem. Tyle zrobimy ile nam czasu starczy.

Krzysztof Mostowski o sobie – Jestem członkiem SNM od zawsze. Uczyłem kiedyś dzieci, potem starałem się przygotować studentów do zawodu nauczyciela. Na warsztatach nie tylko ja się mam dobrze bawić i czegoś nauczyć.