środa, 4 stycznia 2023

Marianna Kowalczyk - "Jak prowadzić lekcje matematyki, aby były one przyjemnością dla obu stron?"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Marianna Kowalczyk
Reprezentuje: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

Temat: "Jak prowadzić lekcje matematyki, aby były one przyjemnością dla obu stron?”

Czego dotyczą zajęcia: Utarło się stwierdzenie, że lekcje matematyki są trudne, zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. Czy znasz to uczucie, kiedy Twoim uczniom brak jest motywacji i wytrwałości, kiedy szybko zapominają to, czego się wcześniej uczyli? To jest nas dwoje! Co zrobić, aby było inaczej? Przyjdź na warsztat. Podczas zajęć poznasz kilka sposobów stymulujących fascynację matematyką. Będzie to mimowolna nauka matematyki, wykorzystująca wrodzoną ciekawość poznawczą uczniów, która nie tylko pozwoli zrozumieć, ale przede wszystkim polubić matematykę.

Marianna Kowalczyk o sobie – nauczyciel matematyki SP 5 Siemianowice Śląskie, długoletni doradca metodyczny matematyki, współautor cyklu edukacyjnego "Matematyka wokół nas".