poniedziałek, 16 stycznia 2023

Magdalena Glac - "Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Magdalena Glac

Temat: "Bo zwyciężyć mogą ci, którzy wierzą, że mogą"

Czego dotyczą zajęcia: Podczas warsztatów podzielę się sprawdzonymi pomysłami na zabawy i konkursy matematyczne skierowane nie koniecznie do najzdolniejszych uczniów. Opowiem jak w szkole organizuję nasze matematyczne święta - takie jak dzień tabliczki mnożenia, podwieczorki z matematyką, dzień liczby pi, maratony z arkuszami egzaminacyjnymi. Staram się pokazać uczniom, że każdy może osiągnąć jakiś sukces, ale trzeba chcieć, spróbować, ćwiczyć i nie poddawać się. Konkurs nie musi kojarzyć się wyłącznie z wyścigami i trudnymi zadaniami - może być po prostu dobrą zabawą i sposobem na to, by miło, aktywnie i twórczo spędzić czas.

Magdalena Glac o sobie – Uczę matematyki w Szkole Podstawowej Towarzystwa Ewangelickiego w Cieszynie ... i bardzo tę pracę lubię :) Ucząc, staram się szukać wciąż nowych inspiracji, korzystać z różnych metod, ale też rozwijać to, co sprawdzone i skuteczne. Od kilku lat angażuję się w działalność SNM - przez 6 lat byłam przewodniczącą Bielskiego Oddziału, a teraz jestem w Zarządzie Głównym SNM.