sobota, 21 stycznia 2023

Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska - "Czas – ostatni bastion Babilonu"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska
Reprezentują: Wydawnictwo Nowa Era

Temat: "Czas – ostatni bastion Babilonu"

Czego dotyczą zajęcia: Zadania związane z czasem są trudne dla wielu uczniów. Nie dość, że to ostatni bastion babilońskiego systemu sześćdziesiątkowego, to na dodatek dzieci coraz rzadziej korzystają z zegarków ze wskazówkami.
Uczestnicy naszych zajęć poznają kilka ćwiczeń, które pozwolą uczniom przezwyciężyć te trudności.

Marcin Braun o sobie – autor licznych podręczników szkolnych, zbiorów zadań i książek do nauki matematyki oraz fizyki. Zdobył doświadczenie zawodowe w szkole, prowadząc zajęcia dla najbardziej uzdolnionych dzieci oraz warsztaty dla nauczycieli. Jest założycielem i redaktorem czasopisma "Matematyka w szkole". W 2010 roku wydał swoją pierwszą powieść zatytułowaną "Krojcok".

Agnieszka Mańkowska o sobie – autorka serii „Matematyka z kluczem” oraz wielu publikacji dydaktycznych. Jej bogate doświadczenie w uczeniu matematyki w różnych typach szkół oraz w pracy z uczniami o różnych możliwościach stanowi gwarancję wartościowego i ciekawego spotkania.

Małgorzata Paszyńska o sobie – /w przygotowaniu/