poniedziałek, 16 stycznia 2023

Adam Makowski - "Kuferek matematyczny - jak zainteresować ucznia matematyką"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Adam Makowski

Temat: "Kuferek matematyczny - jak zainteresować ucznia matematyką"

Czego dotyczą zajęcia: Podczas zajęć poznasz wiele ciekawostek ze świata matematyki i logiki, które nie są powszechnie znane. Dowiesz się co ciekawego skrywa ułamek 1/7 oraz liczba 153, odkryjemy jak duża jest liczba 2^50, ile waży milion i w jaki sposób skręca pociąg. Przybliżę również kilka paradoksów, sofizmatów i problemów logicznych. Zapraszam, bo warto wiedzieć więcej.

Adam Makowski o sobie – Jestem nauczycielem matematyki w Uniwersyteckim Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Moją zawodową misją jest popularyzowanie matematyki i podnoszenie efektów kształcenia matematycznego. Realizację tych działań ułatwia mi pełnienie funkcji wiceprezesa SNM oraz członka Zarządu TUWiNM (organizator Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” w Polsce). Poza matematyką, moją pasją są góry - latem zdobywam górskie szczyty, zimą szusuję na nartach.