sobota, 7 stycznia 2023

Anna Koronka, Marta Czerepowicka - "Rummikub - jak grać z klasą, czyli zajęcia dla początkujących"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Anna Koronka, Marta Czerepowicka
Reprezentują: Math Vegas SNM

Temat: "Rummikub - jak grać z klasą, czyli zajęcia dla początkujących”

Czego dotyczą zajęcia: Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach pokażemy jak zagrać w Rummikuba, omówimy zasady i strategie, i oczywiście zagramy; pokażemy także jak nauczyć klasę grać w Rummikuba i nie stracić zapału; powiemy o Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikuba – jak dostać się, gdzie warto zagrać, a także jak zorganizować turniej Rummikuba w swojej szkole, czy międzyszkolny w mieście, regionie. W końcu powiemy dlaczego warto grać w tę grę na lekcjach matematyki i czy jest to zgodne z podstawą programową. Wieczorem w sobotę i niedzielę zapraszamy na Wieczór Gier i Turniej Rummikuba.

Anna Koronka i Marta Czerepowicka
 o sobie –
Obie pracujemy od kilku lat w Grupie Roboczej Math Vegas SNM - zapaleńców lubiących i stosujących gry planszowe na swoich lekcjach. Obie też pracujemy w liceum ogólnokształcącym (Ania w Ostrołęce, Marta w Gorzowie Wielkopolskim). Wielokrotnie brały udział w Mistrzostwach Szkół w Sztumie, także dla nauczycieli i czasami z sukcesami.