piątek, 20 stycznia 2023

Dorota Ponczek, Karolina Wej - "Matematyczna manufaktura, czyli jak na co dzień współpracować z uczniami"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Dorota Ponczek, Karolina Wej

Temat: "Matematyczna manufaktura, czyli jak na co dzień współpracować z uczniami"

Czego dotyczą zajęcia: Na zajęciach podzielimy się spostrzeżeniami na temat ambicji naszych uczniów, ich priorytetach i podejściach do nauki matematyki. Zastanowimy się wspólnie, co warto przerzucić na uczniów, od których wymagać więcej oraz co sprawić, by wszyscy zdali maturę na oczekiwanym przez nich poziomie. Jesteśmy autorkami Kart pracy ucznia oraz Maturalnych kart pracy, chciałybyśmy opowiedzieć o naszych pomysłach na codzienną naukę w szkole i w domu. Wykorzystujemy także narzędzia elektroniczne Nowej Ery - Multitekę oraz Generator testów. Serdecznie zapraszamy do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Dorota Ponczek o sobie – /w przygotowaniu/

Karolina Wej o sobie – nauczycielka matematyki w Gdańskich Szkołach Autonomicznych, współautorka podręczników i materiałów edukacyjnych, egzaminatorka maturalna. Współpracuje z Fundacją Szkoły z Klasą.