sobota, 7 stycznia 2023

Gertruda Gwóźdź-Łukawska, Joanna Peredko - "Głuchy telefon - czyli matematyczne rozmowy"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Gwóźdź-Łukawska, Joanna Peredko

Temat: "Głuchy telefon - czyli matematyczne rozmowy”

Czego dotyczą zajęcia: Czy pomyłki w matematyce mogą uczyć? Ile błędów można popełnić w rozmowie na jeden temat? Podczas warsztatu zobaczymy jak mogą przebiegać matematyczne rozmowy i - choć pewnie nie popełnimy błędów - zastanowimy się czy popełnione ewentualne błędy mogą uczniów czegoś nauczyć.

Gwóźdź-Łukawska o sobie – adiunkt w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki Politechniki
Łódzkiej, Certyfikowany Coach International Coaching Community, Certyfikowany e-nauczyciel,
Matematyk, który bardzo lubi pracować ze studentami.
Osoba zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych oraz przeszkolona m.in. z Problem Based Learning, Design Thinking, Case Study, Flipped education, m-Learningu, umiejętności Trenerskich, Tutoringu. Autor i współautor wielu materiałów e-learningowych i m-learningowych, w tym Otwartych Zasobów Edukacyjnych PŁ twórca szeregu warsztatów organizowanych w ramach Drzwi Otwartych na PŁ, Festiwali Nauki, Mobility Week oraz w ramach pracy na Łódzkim Uniwersytecie Dziecięcym.
Współorganizatorka studenckiej Konferencji MathUp, dotyczącej zastosowań matematyki.
Poza matematyką, jej pasjami są książki i podróże.

Joanna Peredko o sobie – /w przygotowaniu/