poniedziałek, 9 stycznia 2023

Ewelina Jantos - "Matematyczna codzienność szkolna - wybrane problemy dydaktyczne ze szkoły podstawowej"

Warsztaty podczas XXXI Krajowej Konferencji SNM w Łodzi, 10-13 lutego 2023 roku

Prowadzący: Ewelina Jantos

Temat: "Matematyczna codzienność szkolna - wybrane problemy dydaktyczne ze szkoły podstawowej”

Czego dotyczą zajęcia: Po długoletnim nauczaniu w gimnazjum powróciłam do nauczania w szkole podstawowej. Tu zaskoczyły mnie całkiem inne problemy dydaktyczne. Młodsi uczniowie funkcjonują na wysokim stopniu dosłowności i wymagają odniesień do konkretów. Zaprezentuję kilka ciekawych sytuacji z własnego doświadczenia, by wspólnie móc je przedyskutować. Przedstawię również ciekawe pomysły na to, by zeszyt z matematyki nie był nudny, czyli trochę o interaktywnych notatkach.

Ewelina Jantos o sobie – Jestem nauczycielem matematyki z pasją. W życiu mam szczęście robić to, co lubię i co mnie nieustannie inspiruje. Uwielbiam gry planszowe i wszelkiego typu gry dydaktyczne. Obecnie pracuję w szkole podstawowej, ale doświadczenie edukacyjne mam na wszystkich poziomach nauczania. Moim życiowym mottem jest pokazać ludziom jak pokochać matematykę, nawet, jeśli do końca jej nie rozumieją.