piątek, 7 stycznia 2022

Sylwia Milczarek - "Programowanie w Pythonie dla matematyków" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Sylwia Milczarek

Temat: "Programowanie w Pythonie dla matematyków"

Czego dotyczą zajęcia: Tyle się dziś mówi o algorytmach, że można powiedzieć, że to nie tylko słowo roku, ale dekady. Nauka programowania doskonale pozwala uświadomić młodym ludziom, jak algorytmy działają, a przede wszystkim rozwija ich algorytmiczne myślenie. Nauka języka Python to świetny wybór dla uczniów i uczennic klas starszych SP i SPP, dzięki któremu mogą oni rozwijać swoje umiejętności programistyczne, kreatywność i kompetencje miękkie. Podczas spotkania „Programowanie w Pythonie dla matematyków” pokażemy, jak to działa w praktyce, tworząc wspólnie i w bezpiecznych warunkach przykładowy projekt w Pythonie.

Sylwia Milczarek o sobie – nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach. Uczy myślenia algorytmicznego młodych i dorosłych, ale sama w życiu także posługuje się algorytmami. Jest uczestniczką projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Miłośniczka programowania w języku Python, do którego dojrzała po swojej przygodzie z językiem programowania Scratch. Trenerka programowania, kompetencji cyfrowych i procesu Design Thinking w wielu programem edukacyjnych związanych ze zdobywaniem kompetencji przyszłości - Zaprogramuj Przyszłość, Solve for Tomorrow, Informatyka bez granic. Koordynatorka zespołu trenerskiego w programie Zaprogramuj Przyszłość. Aktualnie poszerza swoje kwalifikacje zawodowe w kierunku fizyki.