sobota, 8 stycznia 2022

Sylwia Milczarek - "Modelowanie 3D w Tinkercad (wsparcie w Laboratoriach Przyszłości)" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Sylwia Milczarek

Temat: "Modelowanie 3D w Tinkercad (wsparcie w Laboratoriach Przyszłości)"

Czego dotyczą zajęcia: Już niebawem szkoły podstawowe zostaną wyposażone w ramach programu Laboratoria Przyszłości w drukarki 3D. Czy to może być narzędzie dla matematyków? Tak. Podczas warsztatów podpowiemy, jak można druk 3D wykorzystać w nauczaniu matematyki. Stworzymy modele 3D w programie Tinkercad, który jest popularną platformą online do tworzenia modeli 3D, a także pozwala zrealizować wiele zagadnień z geometrii w szkole.

Sylwia Milczarek o sobie – nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej nr 36 w Tychach. Uczy myślenia algorytmicznego młodych i dorosłych, ale sama w życiu także posługuje się algorytmami. Jest uczestniczką projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Miłośniczka programowania w języku Python, do którego dojrzała po swojej przygodzie z językiem programowania Scratch. Trenerka programowania, kompetencji cyfrowych i procesu Design Thinking w wielu programem edukacyjnych związanych ze zdobywaniem kompetencji przyszłości - Zaprogramuj Przyszłość, Solve for Tomorrow, Informatyka bez granic. Koordynatorka zespołu trenerskiego w programie Zaprogramuj Przyszłość. Aktualnie poszerza swoje kwalifikacje zawodowe w kierunku fizyki.