niedziela, 2 stycznia 2022

Hanna Mąka - "Co z tą samooceną uczniów na lekcjach matematyki?" - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Hanna Mąka

Temat: "Co z tą samooceną uczniów na lekcjach matematyki?"

Czego dotyczą zajęcia: Samoocena i refleksja uczniowska – czy potrzebne, czy pomagają uczniowi efektywniej uczyć się matematyki, jakie korzyści ma nauczyciel, jakie techniki stosować? A może to strata czasu, bo przecież trzeba realizować podstawę programową, jakie można napotkać trudności? Poszukamy odpowiedzi na te i inne pytania 😊

Hanna Mąka o sobie – jestem nauczycielką matematyki w VIII Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, egzaminatorem maturalnym, doradcą metodyczny z matematyki w CEN W Białymstoku oraz trenerką Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. Współpracowałam z różnymi instytucjami przy tworzeniu materiałów edukacyjnych oraz realizacji projektów edukacyjnych propagujących aktywne i efektywne metody uczenia i nauczania, w tym ocenianie kształtujące. Lubię uczyć (się) z pasją – jestem słuchaczka studiów podyplomowych „Psychologia pozytywna w praktyce” 😊 Taką ideę próbuję zaszczepić również swoim uczniom.