wtorek, 4 stycznia 2022

Agnieszka Perczak i Magdalena Sawicka - „Błędy” ucznia sprzymierzeńcem nauczyciela. - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Agnieszka Perczak i Magdalena Sawicka

Temat: „Błędy” ucznia sprzymierzeńcem nauczyciela.

Czego dotyczą zajęcia: Błędem jest mieć ciastko czy zjeść ciastko ? – oto jest pytanie? O sensie uczenia i uczenia się matematyki, psychologicznych przyczynach popełniania i spostrzegania błędów oraz wskazówkach motywacyjnych, by porażki przekłuwać na sukcesy. Dlaczego często jesteśmy zaskoczeni własnymi pomyłkami? Czemu się ich wstydzimy usprawiedliwiając lub zaprzeczając? Spróbujemy znaleźć odpowiedzi na te pytania.

Agnieszka Perczak o sobie
 – nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, nauczyciel matematyki w LO, pasjonat matematyki i nowoczesnych technologii w nauczaniu, w wolnym czasie poszukująca algorytmów podczas szydełkowania

Magdalena Sawicka o sobie – nauczyciel-konsultant RODN „WOM” w Częstochowie, psycholog, pasjonat rozwoju człowieka