niedziela, 2 stycznia 2022

Maciej Dąbrowski - "Matematyka lekcją marzeń" - XXXKKSNM

Wykład podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Maciej Dąbrowski

Temat: "Matematyka lekcją marzeń"

Czego dotyczą zajęcia: Współczesny nauczyciel to już nie tylko przygotowany pod względem merytorycznym przedmiotowiec. Jest to osoba, która przede wszystkim powinna dobrze znać się na psychologii i sprawnie poruszać się w świecie technologii cyfrowej. Jeśli chcesz wiedzieć jak przenieść uczniów w świat fascynującej przygody, która zwiększy ich motywacje to ten wykład jest dla Ciebie. Dowiesz się jak zaprojektować lekcje marzeń, którymi wzbudzisz podziw u uczniów. Zobaczysz także jak działa Gabinet Matematycznych Tajemnic.

Maciej Dąbrowski o sobie – jestem nauczycielem matematyki w Szkole Podstawowej nr 74 oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Aktywnym członkiem Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Byłem prelegentem na międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach dla nauczycieli matematyki. Prowadzę zajęcia pokazowe dla uczniów ze Szczecina w ramach działalności Centrum Nauk Ścisłych. Pracuję w myśl zasady, że to nie matematyka ma być nowoczesna, ale jej nauczanie.