czwartek, 6 stycznia 2022

Marta Jurasz - "Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi z wykorzystaniem mnemotechnik." - XXXKKSNM

Warsztaty podczas XXX Krajowej Konferencji SNM w Katowicach, 11-14 lutego 2022

Prowadzący: Marta Jurasz

Temat: "Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi z wykorzystaniem mnemotechnik."

Czego dotyczą zajęcia: • Omówienie biologicznego aspektu procesu zapamiętywania i uczenia się• Przedstawienie czynników wpływające na pamięć i koncentrację • Przedstawienie różnych rodzajów inteligencji i ich znaczenia w procesie nauczania • Zaprezentowanie sposobu określania stylów pracy i nauki uczniów • Przedstawienie praktycznych rozwiązań sprzyjających uczeniu się i nauczaniu • Zapoznanie z mnemotechnikami przydatnymi w nauce szkolnej i życiu prywatnym • Ćwiczenia pomagające usprawnić naszą pamięć

Marta Jurasz o sobie – nauczyciel dyplomowany z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy dydaktycznej i wychowawczej na różnych poziomach i w różnych środowiskach społecznych. Konsultant ds. nauczania biologii w BBODN w Bielsku-Białej, nauczyciel z pasją, czynny egzaminator maturalny, specjalista w zakresie żywienia, autor wielu programów nauczania i innowacji dydaktycznych. Z wykształcenia magister biologii a także absolwent studiów podyplomowych w zakresie Ochrony Środowiska oraz Zarządzania w Oświacie. Uczestnik licznych szkoleń oraz kursów m.in. z zakresu nowoczesnej edukacji, technologii informacyjnej i edukacji multimedialnej , e-learningu, pracy z uczniem i profilaktyki zdrowotnej. Obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Andragogika. Prywatnie pasjonatka aktywnego spędzania czasu i zdrowego stylu życia, właścicielka kotów i psów. Hobbystycznie miłośniczka uprawy roślin oraz gotowania „slow food”.